ايرلاين بزرگ هواپيمايي

توريسم سلامت (Medical Tourism)

مفهوم اسپا (نوعي ماساژ) نيز نخستين بار با تاسيس اولين مركز آن در هتل ماندارين اورينتال بانكوك، در سال ۱۹۹۳ به عرصه ي گردشگري سلامت وارد شد و بعد از آن به سرعت در اين صنعت توسعه يافت.

 

نخستين اسپاهاي تايلند در تفرجگاه ها و هتل هاي پنج ستاره بنا شدند اما با گذر زمان اين خدمات در ساير مراكز نيز ارائه گشت و حس آرامش بيشتري را ميان مشتريان پديد آورد.

جالب است بدانيد دولت و بخش خصوصي هر دو در گسترش و توسعه اين حوزه از گردشگري در تايلند سهم داشتند و با آزاد سازي منابع مالي نقش به سزايي را در تقويت بيمارستان هاي خصوصي ايفا كردند اما ضعف در بانكداري داخلي و نظام سياسي، تايلند را به بحران اقتصادي شديدي كشاند.
با كاهش قدرت خريد در طول بحران، مشتريان بيمارستانهاي خصوصي نيز كاهش يافت و دولت را بر آن داشت تا از ساير كشورها بيمار جذب كند، اين ايده منجر به اصلاحات و برنامه هايي شد كه در نهايت بهبود و توسعه صنعت گردشگري  را در پي داشت.
بعدها نيز با جذب سرمايه گذران خارجي و اختصاص ظرفيت هايي در دانشكده هاي پزشكي به دانشجويان ديگر كشورها، اين صنعت با گسترش در زمينه هاي آموزشي، پزشكي و امدادگري و توريسم تنوع قابل توجهي يافت.

تركيه، منتفع از سياست‌هاي اقتصادي دولت

تركيه نيز جز مهمترين مقاصد گردشگري سلامت در خاورميانه است كه در ۱۰-۱۵ سال اخيرعلاوه بر گسترش صنعت گردشگري خود، اين شاخه از توريسم را هم توسعه داده است.

با آنكه گردشگري سلامت در تركيه هنوز صنعتي نوپا به شمار مي رود اما اين كشور توانسته است با تقسيم اين شاخه از توريسم در سه بخش گردشگري آب گرم يا اسپا، گردشگري افراد مسن و گردشگري افراد ناتوان و از‌كارافتاده فرصت هاي جديدي را براي جذب ارز خارجي براي خود فراهم كند.
در ادامه هريك از سه بخش توريسم سلامت در اين كشور را شرح مي دهيم.

*گردشگري آب گرم:
تركيه از منابع آب بسياري برخوردار است و به خوبي نيز از اين منابع بهره مي برد. اين كشور هتل هايي دارد كه تنها به دليل وجود يك چشمه ي آب گرم در محدوده ي هتل، معروفند و اين شهرت تا حدي است كه جايگاه هفتم غناي منابع آب گرم در عرصه ي جهاني را از آن ترك ها كند؛ از اين رو گردشگري آب گرم در اين كشور با جذب سرمايه هاي خارجي زودتر از ساير شاخه هاي آن توسعه يافت.

*گردشگري افراد ناتوان و از كار افتاده:
اين بخش از گردشگري سلامت به مراقبت هاي ويژه از افراد معلول و از كار افتاده در مراكز بازپروري و كلينيك ها اطلاق مي شود.

*گردشگري افراد مسن:
هزينه هاي معقول خدمات سلامت و پزشكي، بسياري از سالخوردگان را براي انجام آزمايش هاي دوران كهن سالي و مراقبت ها و خدمات خاص اين دوران جذب اين كشور كرده است چرا كه ترك ها اين خدمات را در قياس با كشورهايي نظير آلمان، بريتانيا و ايالات متحده، ۴۵ الي ۶۵ درصد ارزانتر ارائه مي دهند.

جالب است بدانيد تركيه در صدد جذب دو ميليون بيمار خارجي تا سال ۲۰۲۳ و كسب درآمدي بالغ بر ۲۰ ميليارد دلار از اين صنعت است و همين امر موجب شده است تا با جديت بيشتري اقدام به ساخت مراكز پزشكي و بيمارستانها كند.

البته در حال حاضر نيز تركيه در اين صنعت به قدر كافي موفق عمل كرده است؛ طبق آمارهاي ارائه شده، ترك ها در سال ۲۰۱۲ به ۸۳ درصد از كل بيماران بين‌المللي، ۹۱ درصد از گردشگران پزشكي و ۶۸ درصد از گردشگران سلامت خدمت‌رساني كرده‌اند.

سنگاپور، تمركز بر جراحي هاي پيچيده

سنگاپور نيز يكي ديگر از كشورهاي آسيايي است كه با تمركز بر عمل هاي جراحي پيچيده توانسته است گردشگران بسياري را به خود جذب كند. اين كشور كه توسعه ي پزشكي خود را به توفيقات حاصل از جراحي هاي پزشكان مجرب خود مديون است، هزينه ي گزافي صرف تبليغات در اين عرصه و جذب بيماران خارجي كرده است كه همين هزينه ها علاوه بر كيفيت كار پزشكي در اين كشور، موجب بالا رفتن نرخ خدمات درماني شده اند.

آفريقاي جنوبي، اميدوار به پيشرفت

آفريقاي جنوبي نيز ديگر كشوري است كه با تمركز بر روي جراحي هاي زيبايي، قدم در حوزه ي توريسم سلامت نهاده است.
نكته ي قابل توجه در توريسم سلامت اين كشور اين است كه خدمات درماني اغلب در تورهاي گردشگري و به صورت يك پكيج ارائه مي شوند؛ بدين ترتيب كه سافاري‌ها، دوره بهبودي در اسپا و … اغلب در يك بسته به گردشگران پزشكي عرضه مي شوند.


جالب است بدانيد اين خدمات اغلب با هزينه هايي حدودا ۴۰ الي ۶۰ درصد ارزان تر از كشورهاي اروپايي ارائه مي شوند و همين امر هم اين كشور را با وجود بالاتر بودن قيمت خدمات پزشكي آن نسبت به كشورهاي آسيايي، همچنان به يكي از محبوبترين مقاصد گردشگري پزشكي دنيا بدل ساخته است.

به گزارش سايت ايرلاين بزرگ هواپيمايي  بسياري از مردم براي اين كه از سفر لذت ببرند بايد اطلاعات سفري خود را بالا ببرند.

 


برچسب: خريد بليط خارجي ,توريسم سلامت (Medical Tourism) , بليط خارجي , خريد بليط هواپيما خارجي , بليط خارجي ارزان قيمت , خريد بليط خارجي ارزان , بليط خارجي ارزان،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۰:۱۹ توسط:رضا موضوع: