ايرلاين بزرگ هواپيمايي

بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد : شهري تاريخي و مذهبي

 
 
در مشهد تاكسي ها به راحتي در دسترس تان قرار مي گيرند،كه هم كرايه ي خوبي دارند و هم به دليل محدويت هاي ترافيكي در سطح شهر استفاده از تاكسي بسيار عقلاني تر است. بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد ، وسيله ي حمل و نقل ديگري كه تمام شهر را پوشش مي دهد، اتوبوس هاي خط BRT در مشهد مي باشند كه شامل اتوبوسهاي تندرو، اتوبوسهاي درونشهري، اتوبوسهاي حومه و مينيبوسراني است، البته مشهد مترو درون شهري دارد كه در بسياري از مقاصد مهم اين شهر به مسافران سرويس دهي مي كند. در مجموع مي توان گفت بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد و بليط مشهد فرصتي مناسب براي تمام كساني است كه مي خواهند از اولين شهر ايران به دومين شهر آن مسافرت كنند. مشهد مكان هاي توريستي، تفريحي و تاريخي فراواني دارد كه فقط تعداد اندكي از جاذبه هاي توريستي اين شهر در قسمت زير بيان شده است.
 
 
بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد : خواجه اباصلت
 
در دوازده كيلومتري شهر مشهد مقبره اي از يار باوفاي امام رضا(ع) به نام عبدالسلام بن صالح بن سليمان، با كنيه اي به نام اباصلت قرار دارد. اباصلت را كه حتي بسياري از اهالي اهل سنت به راستگويي او اذعان دارند، فردي ثروتمند، محقق، بزرگ ، متكلم و محدث بوده است. بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد ، اين شخص بزرگ را مردم به عنوان غلام امام رضا(ع) مي شناسند. جد بزرگ اباصلت كه در هرات زندگي مي كرده ، به علت اسيري به حجاز آورده مي شود، به همين دليل به عبدالسلام «هروي» گفته مي شود. اما پدران اين شخص بزرگوار در مدينه زندگي مي كردند.
عبدالسلام در نيمه ي قرن دوم هجري قمري ، در شهر مدينه به دنيا آمد درنتيجه او از تبار عرب است. اباصلت بعد از مدت زماني كه بزرگتر شد براي آن كه احاديث زيادي را از اهل بيت فرا بگيرد به مناطق زيادي سفر كرد. سرانجام او از نيشابور با امام رضا (ع) راهي مرو شد. بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد ، اباصلت كسي بود كه امام بسيار او را دوست مي داشت و او را براي پيشبرد محافل و مجالس همراه خود مي بردند. گفته شده كه تنها غلام و يار آن حضرت در زمان زهر خوردن و شهادتشان عبدالسلام بوده است و او تنها راوي شهادت علي بن موسي الرضا(ع) مي باشد. بدين سبب نزد شيعيان و مريدان اهل بيت از محبوبيت بالايي برخوردار است. قبر او را ، در سه شهر قم ، خارج مشهد و ساوه يادآور شده اند ، كه در هر سه شهر داراي بقعه مي باشد. بناي خارج شهر مشهد طي ساليان متعدد دستخوش تغييراتي شده است اما آرامگاهي را كه شما با تهيه بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد يا بليط هواپيما تهران مشهد خواهيد ديد بنايي چهار ضلعي است كه هر يك از چهار ضلع آن داراي يك درب مي باشد. اين بقعه داراي دو رواق مستطيلي با آينه كاري هاي بي نظير و كاشي هايي هفت رنگ مي باشد. همچنين با خريد بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد و رفتن به اين مكان مي توانيد در اطراف اين آرامگاه به تفريح و گردشگري بپردازيد.
 
بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد : مسجد گوهر شاد
 
بانو گوهر شاد بيگم همسر شاهرخ تيموري در اوايل قرن نهم هجري قمري شروع به ساختن بنايي به نام مسجد جامع گوهر شاد كرد. ساخت اين بناي باشكوه در سال هشتصد و بيست و يك به پايان رسيد. اين مسجد داراي مساحتي به وسعت 9410 متر و صحني در فضايي به ابعاد 55 در 50 متر در جنوب حرم امام رضا(ع) است كه به دو رواق دارالحفاظ و دارالسياده متصل مي شود. شما با بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد مي توانيد ضمن زيارت امام رضا از اين بناي بي نظير دوران تيموري ديدن كنيد. مسجد مستحكم گوهرشاد با چهار ايوان ، يك گنبد ، هفت شبستان و دو گلدسته در قبله ي حرم امام هشتم شيعيان قرار دارد. در سمت قبله ي صحن ايوان اصلي قرار دارد كه به آن ايوان مقصوره مي گويند. بليط ارزان هواپيما و بليط هواپيما چارتر را از تيك بان بخواهيد.
بر بالاي اين ايوان كه مرتفع ترين ايوان مسجد است گنبد قرار دارد و در اطراف آن دو گلدسته گذاشته شده است. فرزند گوهر شاد بيگم و شاهرخ تيموري به نام بايسنغز ميرزا كتيبه ي ايوان مقصوره را به خط زيباي خود نوشت ولي اين كتيبه بر اثر زلزله آسيب ديد كه بعد از مدت زماني بخشي از اين كتيبه توسط محمدرضا امامي باز نويسي شد. شما با كمترين هزينه با بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد از اولين مكاني كه در سال 1333 به آنجا لوله كشي انجام شده است يعني مسجد گوهرشاد مي توانيد بازديد كنيد. منبر صاحب الزمان مسجد جامع منبري نفيس و زيبا مي باشد، كه ميخ و فلز در ساخت آن به كار نرفته است. همچنين كتابخانه اي در اوايل قرن بيست و يك توسط سيد سعيد طباطبايي نائيني به اين مسجد اهدا شده است.
 
بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد : چهار طاقي سنگور سنگبر
 
در حدود ده كيلومتري شمال شرق مشهد روستايي به نام سنگور يا سنگبر قرار دارد. در نزديكي اين روستا بنايي چهار ضلعي كه هر ضلع آن بيشتر از شش متر دارد، به نام چهار طاقي سنگور(سنگبر) وجود دارد. اين اثر تاريخي در بالاي پلان چهارضلعي ، به هشت ضلعي تبديل مي شود كه گنبدي بر روي آن قرار مي گيرد. با سفارش بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد و سفر به اين شهر مقدس خواهيد ديد كه اين بنا از آجر ساخته شده و نيازمند مرمت و بازسازي است.در هفدهم مردادماه 1383 اين بناي دوران صفوي در آثار ملي به ثبت رسيد. بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد در يك نگاه
 
بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد : چهار طاقي سنگور
بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد : مسجد گوهر شاد
بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد : خواجه اباصلت
بليط ارزان هواپيما تهران به مشهد : شهري تاريخي و مذهبي

برچسب: خريد بليط خارجي , بليط خارجي , خريد بليط هواپيما خارجي , بليط خارجي ارزان قيمت , خريد بليط خارجي ارزان , بليط خارجي ارزان،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۴:۴۵ توسط:رضا موضوع: