ايرلاين بزرگ هواپيمايي

بليط اهواز : نكاتي در مورد اهواز

بليط اهواز را مي توان بصورت آنلاين از سايت هاي مختلف رزرو نمود. اهواز، شهر پلها و صنعت، هفتمين شهر بزرگ و پرجمعيت ايران و مركز استان خوزستان است. براي رفتن به اهواز و خريد بليط اهواز بايد كمي شرايط خاص آبوهوايياش را تحمل كنيد. اما بهترين وقت سفر و خريد بليط اهواز و بليط هواپيما اواخر اسفند و تعطيلات نوروز است.


براي خريد بليط هواپيما و اطلاع از قيمت بليط هواپيما در سايت تيك بان مقصد مورد نظر را جستجو نماييد
در اين مدت اهواز از هميشه شلوغتر است و بد نيست براي خريد بليط اهواز، خصوصا در تعطيلات نوروز زودتر دست به كار شويد تا بتوانيد منسن ترين بليط اهواز را از ميان گزينه هاي موجود رزرو كنيد. با اينحال و با وجود شرايط خاص آبوهوايي، دومين شهر گرم ايران، طرفداران خودش را دارد؛ اگر ميخواهيد رود كارون، بزرگترين رودخانه ايران را از نزديك ببينيد و از روي پلهاي معروف آن بگذريد، بايد بليط اهواز را تهيه و به اهواز سفر كنيد؛ بليط پرواز خارجي همانند بليط ارزان هواپيما در تيك بان مهيا مي باشد.

بليط اهواز : درباره اهواز

پل سياه كه ريل قطار رجا و ساير قطارها از آن عبور ميكند و پل سفيد كه اولين پل معلق ايران است، مشهورترين پلهاي اين شهر هستند و بقيه آنها باوجود اينكه به اندازه قبليها مشهور نيستند، اما همانقدر پرتردد و مهماند. يكي از ويژگيهاي اهواز، خوراكيها و غذاهاي خوشمزه آن است؛ غذاهاي جنوبي، بين همه مردم ايران معروفند؛ ماهيهاي جنوبي مثل ماهي حلوا و ماهي شوريده، ميگو، قليه ماهي، فلافل و سمبوسه جزو بهترين غذاهايي هستند كه ميتوانيد در در صورت سفر با بليط اهواز در اين شهر بچشيد و از طعم بينظير آنها لذت ببريد. اگر مسافر مشهد بوديد و قصد داريد با بليط اتوبوس به اين شهر مقدس سفر كنيد بليط اتوبوس را به صورت اينترنتي از تيك بان خريداري كنيد.

اگر از مسافرين سفر با بليط اهواز و بليط چارتر اهواز به اين شهر هستيد، يكي از مكانهايي كه نبايد در اهواز از آن غافل شويد، بازار فلافل است؛ بازاري كه همانطور كه از اسمش پيداست پراست از فلافلهاي خوشطعم كه يكي از وعدههاي غذاييتان را تامين ميكند. به جز خوردن فلافل، ميتوانيد از اين بازار خوراكيهاي ديگري مثل ماهي و ميگو بخريد. براي خريد، به جز مراكز خريد جديد، بهتر است سري به بازارهاي شهر هم بزنيد. بازار كاوه براي خريدن سوغاتيهاي اهواز مثل خرما، كلوچه خرمايي و صنايعدستي دريايي، گزينه مناسبي است. سامانه رزرو هتل تيك بان امكان رزرو هتل مشهد، رزرو هتل كيش، رزرو هتل دبي، رزرو هتل استانبول را فراهم نموده است.


البته تمام سفرتان را به خريد كردن و چشيدن طعمهاي جديد جنوبي نگذرانيد؛ به جز رود كارون و پلهايش، در اين شهر صنعتي ميتوانيد از آبشار اهواز كه طولانيترين و زيباترين آبشار مصنوعي خاورميانه است، كاروانسراي معينالتجار كه قدمتش به دوره قاجار ميرسد و كليساي سورت مسروپ با خريد بليط اهواز و خريد بليط هواپيما اهواز هم ديدن كنيد و از زيبايي هايشان لذت ببريد.

بليط اهواز : اهواز شهري صنعتي

پيشرفتهاي صنعتي اهواز در كنار جاذبه هاي گردشگري آن باعث شده كه ايرلاينهاي ايران يكي از نخستين مسيرهاي پروازي را كه راه اندازي مي نمايند،مسير هوايي اهواز باشد. از اين رو از بامداد تا آخرين ساعات شامگاه پروازهاي متعددي از نقاط مختلف به اهواز و بالعكس در تردد مي باشد. خريد بليط اهواز براي برخي با توجه به سفرهاي كاري بصورت دائم شده است.

بليط اهواز : جغرافياي اهواز


اين شهر دومين شهر بزرگ ايران از لحاظ وسعت پس از تهران و پنجمين شهر بزرگ ايران از نظر جمعيت ميباشد . شهر اهواز از نظر جغرافيايي در ۲۱ درجه و ۲۰ دقيقه عرض شمالي و ۴۸ درجه و ۴۰ دقيقه طول شرقي قرار گرفته است و در بخش جلگه اي به ارتفاع ۱۸ متر از سطح دريا واقع ميباشد . مساحت شهر اهواز ۲۰۴۷۷ هكتار است كه فقط ۶۹۲۳ هكتار آن در بافت شهري قرار گرفته است . طبق سرشماري سال ۱۳۸۵ خورشيدي جمعيت شهر اهواز بالغ بر ۹۶۹٬۸۴۳ نفر است . در 8 سال جنگ تحميلي اين شهر و مردمان غيورش آسيب هاي زيادي ديدند كه هم اكنون هم در گوشه كنارهاي شهر شاهد آثارش هستيم. گردشگراني كه با خريد بليط اهواز يا بليط هواپيما تهران به اهواز به اين شهر خون و مقاومت سفر مي كنند هنوز هم مي توانند آثار 8 سال دفاع مقدس را در اين شهر مشاهده نمايند.

بليط اهواز : پل سفيد


كمتر از پنجاه سال بعد از ساخت و افتتاح پل بروكلين كه اولين پل فلزي جهان در اهوازه، پايه هاي چهارمين پل معلق دنيا تواين شهر گذاشته شد كه امروزه مظهر قشنگي اين شهره. بليط اهواز و بليط ارزان هواپيما ، جالبه بدونين كه مهندسي آلماني ، طراح و سازنده پل به اتفاق همسرش كه مهندس بود شروع كردند به ساختن پل و كار را تا مرحله سوار كردن يكي از هلالي ها پيش بردند اما انگليسي هاي حاكم بر شركت نفت، لوازمي كه براي ساختن پل در اختيار اين زوج قرار داده بودند را پس گرفتند كه اين كار باعث بيماري و مرگ مهندس آلماني شد اما بعد از مدتي همسراو با ابتدايي ترين وسايل ممكن ساخت پل را به پايان رساند.

بليط اهواز : عمارت ماپار


عمارت ماپار در دوره پهلوي اول ساخته شده و حالا به صورت كارگاه هنرهاي سنتي در اهواز مشغول به فعاليت است . اين بنا با آجر تزئين شده و وجود زيرزمين هاي سنگي، دو حياط بزرگ در دو طرف ساختمان و طاق نماها و درهاي چوبي از ويژگي هاي آن به شمار مي آيد.

بليط اهواز : كاروانسرا و سراي معين التجار

بليط اهواز ، يكي از بناهاي بافت قديم اهواز سراي معين التجار است كه متعلق به بازرگان سر شناس بوشهري حاج محمد تقي معين التجار بوده . اين بنا كه متعلق به دوره قاجار است ، كنار رودخانه كارون ساخته شده. معين التجار وقتي بندر ناصريه ساخته شده بود به اهواز آمد و دفتر كاري اش را به همراه حمام ، بازار ، باغ و مسجدي در كنار رودخانه ساخت. تا چند سال قبل اين سرا به صورت غرفه- غرفه يا به عنوان انبار مورد استفاده قرار مي گرفت. اين بازار كه به ساباط معروف است مثل بازارهاي سنتي شهرهاي ديگر مسقف و گنبدي شكل است. ساختمان اين بنا از خشت ساخته شده و نماي بيروني آن آجريه و هيچ تزئيناتي هم ندارد. حدود ۱۷ سال پيش بيشتر قسمت هايي اين مجموعه به علت آنش سوزي از بين رفت .

بليط اهواز : سقاخانه تاريخي اهواز

سقّاخانه ابوالفضل العباس(ع) معروف به سقّاخانه اهواز، يك سقاخانه قديمي وقفي در اهواز است كه در سال ۱۳۲۱ در مكان سقاخانه قبلي ساختهشد . اين سقّاخانه در تقاطع خيابانهاي شريعتي (۳۰ متري سابق) و رستگاري (كيكاوس سابق) شهر اهواز واقع شدهاست .

بليط اهواز : بازار كاوه

بازار "كاوه" اهواز ازجمله بناهاي تاريخي اين شهر است كه بناي اوليه اش مربوط به دوره پهلوي اول مي باشد. با اين كه بوي كهنگي را در اين بازار ميشود حس كرد اما هنوز هم خيلي از اهوازي ها مواد غذايي مثل ماهي و ميگو و ادويه و خيلي ديگر از مواد غذاي خود را از اينجا تهيه ميكنند.

بليط اهواز : آخر كلام درباره شهر اهواز


عليابن مهزيار از مردم دورق (شادگان امروزي) بود كه بعداً در اهواز ساكن شد. بليط اهواز محل تولد او هنديجان ميباشد ولي با توجه به اينكه در قرن سوم هـ. ق هنديجان از توابع شهر دورق بود لذا او را اهل دورق معرفي كردهاند. پدر وي مذهب نصراني داشت و سپس مسلمان شد و علي نيز به تبعيت از پدر در نوجواني مسلمان گرديد. بقعه علي بن مهزيار اهوازي در محله عامري و در كنار رود كارون اهواز واقع شده. اين محل همه ساله محل برپايي مراسمات مختلف مذهبي از جمله مراسمات حسيني و مراسمات مربوط به ماه رمضان است. با خريد بليط اهواز و مشاهده قيمت بليط هواپيما مي توانيد آرامگاه اين عالم بزرگ را زيارت كنيد. يكي از بازارهاي قديمي شهر اهواز بازارعبدالحميد نام دارد. بازارچهاي با دهها دستفروش. در اين بازارچه دو بناي معروف مربوط به دوران حكمراني شيخ خزعل همزمان با دوره قاجار نيز وجود دارد. رزرو بليط هواپيما در تيك بان به صورت اينترنتي قابل انجام مي باشد.

بليط اهواز : نكاتي در مورد اهواز

  1. بليط اهواز : گذر بزرگترين رود ايران از درون شهر.
  2. بليط اهواز : بزرگترين پل كابلي خاورميانه (پل هشتم) در اين شهر قرار دارد.
  3. بليط اهواز : چهارمين پل پولادي جهان در اين شهر ساخته شد (پل سپيد؛ به دست مهندسين آلماني)
  4. بليط اهواز : يكي از هشت كلانشهر ايران است.
  5. بليط اهواز : نيمي از نفت ايران در اين شهر توليد ميشود.
  6. بليط اهواز : يكي از پايتختهاي امپراتوري اشكاني. (در دوره اردوان چهارم اشكاني)

اگر با بليط اهواز عازم اين شهر ديدني و زيبا هستيد اميد واريم توانسته باشيم راهنمايي مناسبي را برايتان تهيه كرده باشيم. براي ديدن اهواز و استفاده از تمام امكانات گردشگري آن خريد بليط اهواز را فراموش نكنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۱۲:۱۶ توسط:رضا موضوع: