ايرلاين بزرگ هواپيمايي

توريسم سلامت (Medical Tourism)

امروزه اغلب حوزه هاي اجتماعي به نوعي به موضوع گردشگري مرتبط اند؛ يكي از اين حوزه ها، حوزه ي سلامت و پزشكي است. مسائلي از قبيل تغييرات سبك زندگي، مسن تر شدن جمعيت جهان و نوآوري هاي سيستم بهداشت و درمان همه و همه موجب رونق گرفتن توريسم سلامت در دنياي امروز شده اند. اين شاخه از توريسم اغلب حوزه هاي خدمات درماني، بيمارستان هاي تندرستي و هتل ها و اسپاهاي پزشكي را در برمي گيرد و در برخي از كشورها نظير تايلند، تركيه، سنگاپور، مالزي و هند با خريد بليط هواپيما خارجي بسيار گسترده يابد.

در ادامه به بررسي تجارب گردشگري سلامت در برخي از اين كشورها مي پردازيم.

تايلند، پيشرو در توريسم سلامت

در دهه ي ۱۹۷۰ ميلادي و با افزايش تقاضا براي جراحي هاي زيبايي در كشورهاي غربي، گردشگري پزشكي نيز در تايلند با بليط خارجي ارزان قيمت شروع به كار كرد. بالا بودن هزينه هاي درمان در اين كشورها و تحت پوشش بيمه قرار نگرفتن اكثر درمانهاي زيبايي مردم را بر آن داشت تا به دنبال  مقصدي باشند كه چنين جراحي هايي را با هزينه ي كمتر، خدمات بهتر و زمان كوتاه تري ارائه كند.  همين مسئله تايلند را به فكر انداخت تا با تاسيس چند بيمارستان خصوصي با خدمات ويژه براي گردشگران به عنوان يك پيشرو قدم در عرصه ي گردشگري سلامت بگذارد.

بعدها و با گسترده شدن اين بيمارستانها جهت ارائه خدمات خاص به بيماران خارجي، ساخت اتاق هاي لوكس در بيمارستانها، آموزش ويژه پزشكان، كاهش هزينه ها تا حد معقول و پيشرفت در تكنولوژي هاي پزشكي، تايلند به محبوبترين مقصد گردشگري جهان بدل گشت كه تنها به اندازه ي زمان رزرو يك بليط هواپيما با گردشگران فاصله داشت.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 1126
+ نوشته شده: 1397/7/28 ساعت: ۱۲ توسط:mybilitticket :