ايرلاين بزرگ هواپيمايي

تهيه بليط هواپيماي ارزان در سريع ترين زمان

چگونه بليط ارزان قيمت هواپيما بخريم؟ بليط هواپيما ارزان قيمت، در اين مطلب سعي ميشود كه نحوه خريد كردن بليط هواپيما در شرايطي كه قيمت بليط نسبت به شرايط نرمال پايين تر باشد كمي توضيح داده شود تا به سوالات كساني كه براي خريد بليط هواپيما ارزان قيمت به دنبال راهكارهاي مناسب مي گردند تا حدي پاسخ داده شود.

در حالت كلي وقتي كه يك آژانس هواپيمايي يا چارتركننده، بليط هاي يك پرواز را خريداري نموده باشد هر چه كه به پايان تايم فروش بليط ها نزديك شويم چارتر كننده براي جلوگيري از ضرربيشتر بليط هاي خود را ارزانتر مي فروشد.

احتمالاً اصطلاح بليط دقيقه آخري يا تور لحظه آخري يا به قول معروف بليط دقيقه ي نودي به گوش خيليها آشنا باشد. مفهوم اين بليط دقيقه نودي به اين معنا است كه شركت چارتر كننده تا آخرين لحظه قيمت را پايين مي آورد به اميد اينكه صندلي هاي بيشتري را به فروش برساند اما وقتي مطمئن مي شود كه فرصت زيادي از زمان فروش بليط باقي نمانده است و اين امكان وجود دارد كه پرواز با صندليهاي خالي انجام شود، شروع به فروش بليط هواپيما به قيمت بسيار پايين ميكند. مثلا يك بليط خارجي با عنوان بليط هواپيما استانبول مي تواند در آخرين لحظات پرواز با قيمت كمتري به فروش برسد.

 

بليط هواپيما ارزان قيمت : قيمت بليط ها

بطور مثال امكان دارد قيمت اين بليط ها گاهي به ده تا پانزده درصد قيمت اصلي بليط هم برسد. به هر حال ده تا پانزده درصد قيمت اصلي از صفر و جريمه هاي احتمالي از طرف شركت هواپيمايي بابت صندلي هاي خالي براي چارتركننده بهتر مي باشد. اما اين مدل خريد كردن بليط فقط براي كساني مفيد مي باشد كه برنامه ريزي طولاني مدت براي سفر خود نداشته باشند و هميشه به قول معروف يك چمدان آماده و بسته شده در خانه داشته باشند.اين مورد كه در يك پرواز خاص و يا يك تور خاص براي چارتر كننده پيش مي آيد در مورد سياستهاي كلي شركت هاي چارتر كننده نيز اتفاق ميافتد. بدين معني كه پروازهايي كه در تايم هاي پر مسافر و يا تايم هاي شلوغ اتفاق ميافتد، بليط هواپيما به بهاي بيشتري از قيمت پايه و در تايم هايي كه در طي سال يك مقصد مورد نظر از تقاضاي سفر كمتري برخوردار ميباشد، بليط هواپيما ارزان قيمت و بليط چارتر به فروش مي رسد. در توجيه اين سياست از طرف شركتهاي چارتر كننده بايد گفت كه در طول يك سال ميزان سود و ضرر را با هم در مقياس سالانه ميسنجند و چنين تخفيف هايي را براي ايام كم ترافيك براي مقصد هاي مشخصي در نظر مي گيرند.


به عنوان مثال شهر استانبول تركيه در تابستان به دليل تعطيلي مدرسه ها و مطلوب بودن شرايط آب و هوا مقصد گردشگران بسياري مي باشد. ولي در زمستان ميزان كمتري از گردشگران تمايل به حضور در اين شهر را دارند. البته در همين فصل پاييز و زمستان كه شهر استانبول تقاضاي سفر كمتري را نسبت به تابستان دارد، در بعضي از ايام كه وارد كنندگان پوشاك براي خريدهاي فصلي به اين شهر سفر مي كنند، بليط هواپيما گران مي باشد كه حتما بايد رزرو هتل استانبول را نيز انجام داد وگرنه با رزرو هتل به مشكل بر مي خوريد. اما در مواقعي كه فروشندگان لباس خريد خود را انجام داده اند و فصل حراج پوشاك در استانبول به پايان رسيده است مي توان بليط هواپيما ارزان قيمت شهر استانبول را با هزينه بسيار پايين تر از تابستان تهيه نمود.

بليط هواپيما ارزان قيمت : خريد بليط هواپيما

در مورد شهرهاي داخلي نيز همين مصداق وجود دارد. مشخصا در مورد جزيره كيش كه مي توانيد در تابستان بليط هواپيما ارزان قيمت يا بليط ارزان هواپيما را به راحتي از طريق چارتر كنندگان بخريد. زيرا به علت گرماي زياد و شرجي بودن هواي اين جزيره تمايل مسافران براي مقصد كيش بسيار پايين است. به همين دليل شركتهاي چارتر كننده قيمت هاي خود را بسيار پايين ميآورند تا بتواننند بخشي از ضرر بليط هاي فروش نرفته ي خود را جبران نمايند. اما در عوض در فصل زمستان بليط پرواز براي كيش گران تر از حد قيمت پايه به فروش مي رسد.

رزرو هتل مشهد را نيز انجام مي دهند و حتي ممكن است از بليط اتوبوس آنها مثل بليط اتوبوس مشهد نيز كمتر بشود. در اين شهرها در ايام مخصوص سوگواري و يا ايام اعياد مذهبي، فروش بليط و تقاضاي مسافر براي اين شهرها بالا مي رود و در نتيجه قيمت بليط گرانتر ميشود. به همين دليل در مواقعي كه متقاضي سفر به اين شهرهاي زيارتي پايين تر است شركتهاي چارتر كننده بليط هواپيما ارزان قيمت و قيمت بليط هواپيما ارائه مي دهند تا بتوانند بخشي از ضرر خود را به اين شكل جبران نمايند. البته اين نوع بليط ارزان قيمت فقط در سيستم فروش چارتري بليط امكان پذير است و در مورد نوع سيستمي اين مدل خريد كردن امكان پذير نمي باشد. زيرا شركت هاي هواپيمايي همواره با يك قيمت ثابت بليط خود را به فروش ميرسانند.

 

بليط هواپيما ارزان قيمت : بليط سيستمي

اما در نوع سيستمي هم براي گروه هاي خاص تخفيف هايي در نظر گرفته شده است. در شركت هاي هواپيمايي چند مدل تخفيف براي فروش بليط هاي هوايي در نظر گرفته شده كه يكي از آنها جهت استفاده خانواده شهدا و خانواده جانبازان مي باشد. ديگري جهت استفاده ي خانواده ي كاركنان شركتهاي هواپيمايي، بخشي از هزينه ي بليط را شركت هواپيمايي تخفيف داده و بليط هواپيما بصورت ارزان براي مشتريان محاسبه مي گردد. لازم به ذكر است كه شركت هاي چارتر كننده براي تمامي افرادي كه سن آنها از دو سال بيشتر باشد قيمت كل بليط را محاسبه مي كنند. اما در نوع بليط سيستمي بليط براي افراد دو تا ۱۲ سال به صورت نيم بها محاسبه مي گردد. بنابر اين اگر در خانواده خود تعداد فرزندان بين ۲ تا ۱۲ سال شما زياد است قطعاً صرفه ي اقتصادي شما در اين است كه به نوع سيستمي بليط را تهيه نماييد تا از بهاي نصف قيمت سود ببريد.

بليط هواپيما ارزان قيمت : تهيه بليط هواپيماي ارزان در سريع ترين زمان

به تازگي و با گسترش شبكه هاي اجتماعي، آژانس هاي هواپيمايي كه معمولاً نقشه چارتر كننده براي بليط شركت هاي هواپيمايي را ايفا مي كنند، به سرعت در مورد افت قيمت بليط هاي خود به علت نزديك شدن به زمان سفر اطلاعرساني انجام مي دهند. طبيعتاً اگر اهل برنامهريزيهاي بلند مدت براي مسافرت خود نباشيد و بتوانيد در جريان اين اطلاعرساني قرار بگيريد، از امكان خريد بليط هواپيما با قيمت ارزان برخوردار خواهيد شد. اما بهترين راه براي تهيه بليط هواپيما ارزان قيمت و بليط ارزان هواپيما اين است كه شما زمان شلوغي و خلوت بودن مقصد مورد نظر خود را بدانيد. براي تهيه بليط از شركت هاي چارتر كننده در زمان خلوت بودن آن مقاصد بهرهبرداري نماييد. البته بعضي از خطوط هوايي براي بليط هاي كلاس تجاري يعني بليط هايي كه براي افرادي صادر ميشود كه همواره به علت شغل خود در مسير پروازي مشخصي در رفت و آمد هستند، تخفيف هايي قائل مي شوند و اين افراد ميتوانند از امتيازات ويژهاي برخوردار باشند.به گزارش سايت ايرلاين بزرگ هواپيمايي  بسياري از مردم براي اين كه از سفر لذت ببرند بايد اطلاعات سفري خود را بالا ببرند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۹:۵۸ توسط:رضا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :